

Sredi Koroške se ob meji z Avstrijo nahaja Dravograd, občina s površino 105 km2 in nekaj več kot 9000 prebivalci. Na sotočju koroških rek, Drave z Mežo in Mislinjo, obkroženim z zelenim gozdnatim hribovjem, se stikajo starodavne in nove poti Dravograda. Korenine mesta, ki so z značilnostmi današnje podobe začele nastajati v 12. stoletju. Življenje na severovzhodu Slovenije, tik ob sosednji Avstriji, med neokrnjenimi prostranimi pogorji Kozjaka, Pohorja in Strojne, zaznamujejo reke, preko katerih mostovi povezujejo sosednje bregove. Posebnost pa je tudi ornitološki rezervat Dravograjsko jezero, ki nudi zavetje preko 150 vrstam ptic.
Danosti prostora in obmejna lega Dravograda vplivajo na gospodarske dejavnosti, ki so povezane z značilnostmi pokrajine in tradicijo življenja. Prevladujoče gospodarske panoge v občini so gradbeništvo, prevozništvo in transportne storitve, kovinsko in lesno predelovalne dejavnost, energetika ter trgovina in gostinstvo. Zaradi relativno velikega deleža podeželskega območja in gozdno bogate pokrajine sta velikega pomena za gospodarstvo občine tudi kmetijstvo in gozdarstvo.
Poglavitne turistične zanimivosti v Dravogradu so: baročni dvorec Bukovje, po plebiscitu znana vasica Libeliče, učno doživljajska pot »Boberček«, obnovljene ruševine starega gradu, cerkev sv. Duha na Ojstrici z unikatno poslikanim stropom, cerkev sv. Petra na Kronski gori z dvema zvonikoma, ruševine starih gradov Dravograd in Pukštajn, Dravograjska tematska pohodniška poti, Učna pot Dravograd-Grad, splavarjenje na reki Dravi ter ornitološki rezervat Dravograjsko jezero, ki nudi zavetje preko 150 vrstam ptic.
Športnikom je za intenzivnejše priprave na voljo sodobna športna infrastruktura. Skozi Dravograd peljeta atraktivni kolesarski poti Dravska pot in Štrekna. V zimskih mesecih se obiskovalci radi zadržujejo tudi na smučišču Bukovnik nad Šentjanžem, ki leži med 500 in 625 metri nadmorske višine in se s 400 metrsko vlečnico uvršča med manjša slovenska smučišča.